01 Jun
01Jun

V prvem polčasu finala Lige prvakov v Madridu je na igršče pritekla ženska v kopalkah. Šlo naj bi za ameriško manekenko Kinsey Wolanski.

Finale za razliko od polfinalnih obračunov ni postregel z igro za sladokusce, ampak je šlo bolj za šahovsko partijo. K čemur je nedvomno pripomoglo tudi dejstvo, da se je prvi vrhunec srečanja na stadionu Wanda Metropolitana zgodil že po 25 sekundah, ko je glavni slovenski sodnik Damir Skomina, ki sta mu pomagala Jure Praprotnik in Robert Vukan, pokazal na belo točko.

Tottenham se je po hladnem tušu pobral in izpeljal nekaj obetavnih akcij, a nevarnejši je bil Liverpool, pri katerem je Trent Alexander-Arnold v 17. minuti silovito sprožil s kakšnih 20 metrov, vendar je njegov strel zletel mimo vrat. V nadaljevanju se je igra nekoliko umirila, večinoma je potekala med obema kazenskima prostoroma. V 38. minuti je Andrew Robertson močno udaril z leve strani, a je Hugo Lloris odbil čez vrata. Na drugi strani je Tottenham zapretil v sodnikovem podaljšku. Po lepo odigani akciji je žoga na robu kazenskega prostora prišla do Christiana Eriksena, ki pa jo je poslal "med oblake". Spursi, redsi so jim prepustili pobudo, so imeli sicer žogo več v nogah (posest žoge 62:38), a so bili varovanci Jürgena Kloppa nevarnejši: streli 7:2, v okvir vrat 2:0.

Liverpool slavi šesto "zvezdico": junaka Salah in Origi

Damir Skomina že po 25 sekundah pokazal na belo točkoA. V.
Mohamed Salah je z bele točke povedel Liverpool v vodstvo. Foto: Reuters

Nogometaši Liverpoola so zmagovalci Lige prvakov, potem ko so v madridskem finalu z 2:0 premagali Tottenham. To je šesti najelitnejši evropski naslov za redse in prvi po letu 2005.

Slovenski sodnik Damir Skomina je po 25 sekundah pokazal na belo točko. Foto: Reuters

Salah v 2. minuti zadel z bele točke
Sadio Mane je namreč z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Moussa Sissoko z roko stran od telesa preusmeril smer žoge, tako da dvomov za Skomino ni bilo. Enajstmetrovka, ki jo je zanesljivo s strelom pod prečko izkoristil Mohamed Salah za 1:0.

Po razburljivem začetku mirnejše nadaljevanje

Sredi prvega polčasa je na zelenico za nekaj sekund pritekla ameriška manekenka Kinsey Wolanski, ki pa so jo varnostniki hitro odstranili. Foto: AP

Jalovi poskusi Tottenhama
Začetek drugega dela ni prinesel spremembe slike na igrišču. Tottenham je imel sicer pobudo, a brez priložnosti. V 54. minuti je Dele Alli znotraj kazenskega prostora prišel do strela, toda Virgil van Dijk ga je blokiral. Po minutah zatišja je James Milner v 68. minuti ustrelil s kakšnih 14 metrov, žoga pa je za las zletela mimo leve vratnice Llorisa. Sledile so minute Tottenhama, ki je pletel nevarne akcije pred kazenskim prostorom Liverpoola, ki se je brez težav branil. V 80. minuti je Son dobro udaril s kakšnih 25 metrov, Alisson Becker je žogo odbil, ob drugem poskusu Lucasa Moure pa je bil Becker prav tako na mestu. Malo kasneje je Becker v kot odbil še nevaren pritisk Eriksena. Spursi so pritiskali.

24-letni Belgijec Divock Origi, ki je v 58. minuti zamenjal Roberta Firmina, je z golom v 87. minuti razblinil vse dvome o zmagovalcu